Конспект заняття моє тіло середня група. Конспект НОД з освітньої галузі «Мовленнєвий розвиток»


Конспект заняття у логопедичній групі на тему: «Людина. Частини тіла".

Мета: Ознайомити дітей із частинами тіла людини.

Навчити утворювати іменники множини;
Вчити складати пропозиції на наочному матеріалі;
Розрізняти праву та ліву руку, ногу;
Навчити утворювати іменники зі зменшувально-пестливими та збільшувальними суфіксами;
Вправляти дітей відповідно до іменників з числівниками;
Звернути увагу дітей на багатозначність слів;
Вправляти дітей у вживанні слів антонімів.

Обладнання: дзеркала на кожну дитину, плакат із зображенням будови тіла людини, м'яч, демонстраційний матеріал до казки «Два брата», наочне зображення багатозначності слів, натуральні предмети: гребінець, зубна щітка, рушник, мило, мочалка, серветки, зубна паста, шампунь .

Хід заняття

1.Організаційний момент

Логопед: Візьміть зі столу дзеркала. Зараз ми з вами зображатимемо різні емоції. Підніміть вгору брови, здивуйтеся. А зараз насупіть брови, зморщите ніс, зобразіть Бабу Ягу. Який у неї вираз обличчя? /Зле, страшне/. А тепер зобразіть добру фею. Усміхніться. Який у неї вираз обличчя? /Добре, радісне/. А який вираз обличчя вам подобається? Який настрій у вас найчастіше буває? /відповіді дітей/. Ну тоді починаємо наше заняття, і нехай гарний настрійсупроводжуватиме його.

2.Знайомство з темою

Логопед: Діти послухайте загадку:

На Землі він усіх сильніший,

Тому що всіх розумніших.

Як ви вважаєте, хто це? /людина/. Про кого ми говоритимемо? /про людину/

Показ плаката з будовою тіла людини.

Логопед: Тема нашого заняття: «Частини тіла людини». Сьогодні ми дізнаємося, які частини тіла є у людини, для чого вони потрібні людині. Як зберегти чистоту та здоров'я нашого тіла.

Чується стукіт. З'являється Буратіно.

Буратіно: Привіт діти! Ви мене впізнали? А навіщо ви тут зібралися?

Логопед: Ми з хлопцями говоримо про людину. Ось ти Буратіно знаєш, які частини тіла має людина?

Буратіно: Звісно, ​​знаю, у мене одна частина тіла – НОС.

Логопед: А навіщо він потрібний?

Буратіно: Щоб його скрізь пхати.

Логопед: Хлопці, я думаю, Буратіно треба залишитися, щоб він дізнався, які ще є частини тіла у людини і для чого вони потрібні.

Буратіно: Дякую, я з радістю залишусь.

Логопед: Як називається сама більша частинатіла людини? /туловище/

Логопед разом з дітьми показує на плакаті, де знаходяться і як називаються частини тіла /тварин, спина бока/

Буратіно: Я знаю, ще кожна людина має голову – вона може думати, дивитися, слухати, нюхати, пробувати на смак.

Логопед: Правильно, людина має голову, але тільки вона не сама все це може робити, а за допомогою органів, які знаходяться на ній, ось послухайте загадки:

У звірятка - на маківці,

А у нас нижче очей. /вуха/

Логопед: Навіщо потрібні вуха? /вуха потрібні для того, щоб чути, слухати/

То як промені вони сяють,

То застеляє їх сльоза,

Іноді читають або моргають,

А то сміються раптом ... / Очі /

Логопед: Навіщо потрібні очі? /очі потрібні для того, щоб бачити, дивитися/

Логопед: А зараз Буратіно ми тобі розповімо та покажемо, які ще частини тіла є у людини.

Виходить дитина і, промовляючи вірш, вказує на собі частини тіла, інші діти повторюють за ним рухи на своїх місцях.

Є на пальцях наших нігті Є у нас на голові

На руках – зап'ястя, лікті Юшка два та мочки дві

Темя, шия, плечі, груди. Брови, вилиці та віскі

Стегна, п'яти, дві стопи І очі, що так близькі

Є коліна та спина Щоки, ніс та дві ніздрі

Але вона лише одна Губи, зуби – подивися!

Підборіддя під губою, ось що ми знаємо з тобою.

Логопед: Навіщо потрібні зуби, язик, ноги, руки, ніс, вії? /відповіді дітей/

Логопед: А що ще на голові? /волоси/

Логопед: Тулуб має руки та ноги. Діти, назвіть мені частини руки /плечо, лікоть, долоню, пальці, нігті/. А які частини ніг ви знаєте? /стегно, коліно, гомілка, ступня, пальці, нігті, підошва, п'яти/.

Буратіно: Хлопці, а я знаю, чого немає у тварин – обличчя. А ви знаєте, яких ще частин тіла немає у свійських тварин, але є в людини? /Долоня, пальці, нігті, лікті, руки/.

3. Утворення іменників множини. Гра з м'ячем: "Один - багато".

Логопед: А зараз ми пограємось у гру «Один багато», я називаю один предмет, а ви багато.

Вухо – вуха, шия-…, око – …, волосся – …, голова – …, лоб-…, рот – …, ніс – …, щока – …, палець – …, лікоть – …, брова – ….

4. Узгодження іменника з чисельним. Гра «Подумай та відповідай»

Буратіно: Мені Мальвіна поставила запитання, а я не зміг на них відповісти, допоможіть мені, будь ласка, а то вона мене в заборону.

Скільки очей у двох дітей? /у двох дітей чотири очі/

Скільки вух у трьох хлопчиків? /у тих хлопчиків шість вух/

Скільки пальців на лівій руці? / на лівій руці п'ять пальців/

Скільки носів у трьох дівчаток? /у трьох дівчаток три носи/

Буратіно: Дякую хлопці.

5.Фізмінутка

Логопед: Встаньте за своїми стільцями, проведемо невелику зарядку.

Хто скажіть, чи зможе діти повторити ці рухи? Руки вгору я підніму.

Діти Це теж я можу!

Логопед: Вправо вліво розведу.

Діти Це теж я можу.

Логопед: І як птах полечу.

Діти Це теж я можу.

Логопед: Головою повірю.

Діти Це теж я можу.

Логопед: А тепер присяду, встану і не втомлюся.

Діти Це теж я можу.

Логопед: Я стрибаю трохи.

Діти Це теж я можу.

Логопед: І пішки піду в дорогу.

Діти Це теж я можу.

Логопед: І на місці втечу.

Діти Це теж я можу.

Логопед: Все я можу на світі.

Вгору долоні! Хлоп, хлоп!

По колінах - шльоп, шльоп!

По плечах тепер поплескай

З боків себе пошлепай!

Можемо ляснути за спиною! Хлоп, хлоп!

Плескаємо перед собою! Хлоп, хлоп!

Праворуч можемо! Ліворуч можемо!

І хрест навхрест руки складемо.

Лівою ручкою – по плечу,

Правою ручкою – покручу,

На шкарпетки та на п'яти,

Ось і закінчилася зарядка.

6.Утворення іменників за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів та за допомогою суфікса «ШУЧ»

Логопед: Сідайте на свої місця та послухайте казку, яка називається «Два брати».

Жили два брати. Одного звали ІЧ, він був маленький і худенький. Іншого – Шукаю, він був високий і товстий. Кожен мав своє житло. ІЧ мав маленький будиночок. Шук - великий будинок. Логопед малює на дошці будинку братів і ставить дітям питання: який будинок мав ЩУ? /великий/. Як він називався? /домище/. Який будинок мав ІЧ? /маленький/. Як він називався? /будиночок/.

Тепер я розповім, якими були ті брати. А ви мені допомагатимете. (Оповідання за малюнком на дошці). В одного брата був не ніс - а ... / носіще /, а в іншого / носик /. В одного брата був не рот - а ... / ротище /, а в іншого / рот /. (Руки, ноги, лоб, око, волосся ...)

Як звали маленького брата? /ІК/. Як звали іншого брата? /ШУК/. Який був ІЩ? /великий/.

Логопед: Якщо у слові чується ІЧ, це означає, що предмет маленький, і якщо ІЩ – то предмет великий.

7.Вживання антонімів. Гра: «Скажи навпаки»

Логопед: Давайте тепер порівняємо братів.

У ІЩА обличчя сумне, а в ІКА - /веселе/

У ІЩА волосся темне, а в ІКА - / світле /

У ІЩА волосся довге, а у ІКА - /коротке/

У ІЩА волосся пряме, а у ІКА - /кучеряве/

У ІЩА ніс великий, а в ІКА - /маленький/

ІЩ товстий, а ІЧ /худий/

ІЩ високий, а ІЧ / низький /

8. Багатозначність слів.

Логопед: Хлопці, є слова, які звучать однаково, але мають різне значення.

Ніс – у літака, біля корабля, у чайника;

Око – у двері, біля картоплі;

Шийка – у пляшки, у дитини;

Спинка – біля стільця;

Кисті – малярська, кисть винограду;

Язичок – у черевика, тістечко;

Ніжки – біля стільця, гриба.

9. Читання та обговорення уривка з вірша К.І. Чуковського «Мойдодир»

Буратіно: А я один раз заліз носом у чорнило і весь забруднився, так було весело.

Логопед: Ти, мабуть, не знаєш, що може статися, якщо людина не стежить за чистотою свого тіла. Ось послухай уривок із вірша К.І. Чуковського «Мойдодир».

«Ах ти, бридкий, ах ти, брудний,

Невмите порося!

Ти чорніша сажотруса, помилуйся на себе.

У тебе на шиї вакса,

У тебе під носом клякса,

У тебе такі руки, що втекли навіть штани,

Навіть штани, навіть штани

Втекли від тебе».

Логопед: Хлопці, як ви вважаєте, про кого ці вірші? /про неруху, грязнуле/ - Що треба робити, щоб бути чистим? /вмиватися, мити руки, тіло, чистити зуби, зачісуватися, чистити та гладити одяг, чистити взуття…/

Буратіно: Мальвіна мене змушує мити руки і ще дала мені цілий мішок якихось предметів. А я не знаю, що з ними робити, навіщо вони мені потрібні.

Логопед: Хлопці, давайте допоможемо Буратіно.

Гра: «Які речі потрібні людині, щоб бути чистою та охайною»

(Логопед показує предмети догляду за тілом, а діти складають пропозиції /гребінець потрібна людині, щоб зачісувати волосся .../)

Буратіно: Дякую хлопці, тепер я знаю, які частини тіла є у людини і для чого вони потрібні. І що потрібно щодня користуватись предметами гігієни.

9.Підсумок: Що ми сьогодні дізналися на занятті? /відповіді дітей/

Діти ланцюжком називають частини тіла людини, передаючи один одному м'яч.

Цілі:

Формування уявлень дітей про зовнішні особливості будови тілалюдини ;

Ознайомити із можливостями тілалюдини (я вмію бігати, стрибати тощо). ;

Розвивати здатність розглядати себе один одного;

Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;

Використовуваний матеріал:

Ілюстрації із зображенням різних людей,

Лялька - «Аріна».

Зображеннялюдини та частин тіла ;

Плакат із зображеннямлюдського тіла .

Хід заняття.

Діти розглядають ілюстрації із зображенням різних людей (діти та дорослі, різного віку).

Вихователь приносить ляльку, звертає на неї увагу дітей: хлопці, подивіться, хто до нас прийшов, це лялька Аріна

Вихователь : Хлопці, Аріна найрозумніша лялька на світі, вона хоче все знати і їй все цікаво, і зараз Аріна хоче, щоб ви допомогли їй дізнатися більше про частини тілалюдини . Давайте з неюпривітаємось : привіт, Аріно.

Аріна: - Здрастуйте хлопці, а куди ви дивитеся, що за картинки тут у вас висять, хто на них зображений? (Відповіді дітей). Ой правда, тут намальовані люди, вони всі такі різні.

Вихователь - Арино, ти говориш правильно - тут намальовані різні люди, але якщо ти подивишся уважніше, то побачиш, що вони схожі один на одного.

Арина - ні, несхожі, подивіться мама така велика, а дитина на її руках зовсім маленька.

Вихователь – хлопці, а ви як думаєте, чи є у цих людей те, чим вони всі схожі? Давайте подивимося на людей на картинках і назвемо те, що вони однакові, ніж вони схожі.

Гра «Чим схожі» зображень: дівчинка та хлопчик, мама та дитина, дідусь та тато та ін. Вихователь просить назвати дітей ознаки подібності зображених людей (риси подібності – є руки, ноги, голова, тулуб, на голові – вуха, очі, рот ніс, волосся).

Вихователь – хлопці, давайте встанемо і покажемо Арині яке у настіло .

Фізкультхвилинка.

У мене є голова повороти голови

Праворуч – раз, ліворуч – два. праворуч ліворуч, нахили голови.

Вона сидить на міцній шиї,

Повертали – повертали. кругові повороти шиєю.

Потім тулуб йде, руки на поясі,

Нахил назад, нахил вперед, нахили,

Поворот – поворот. повороти

Умілі руки є у всіх, ривки руками

Вгору – вниз, вниз – вгору. вверх вниз

Ноги нам потрібні, щоб бігати, біг на місці

стрибати, підскоки (2-3 рази,

присідати, стояти… присідання (2-3 рази).

Ось яке моєтіло !

З ним все робиш на «п'ять»!

Вихователь - тепер бачиш, Арино, що всі люди мають те, чим вони схожі один одного.

Аріна – це так цікаво, правда, хлопці? Я хочу краще дізнатися про те, як влаштованотіло людини .

Вихователь - Ну що, хлопці, допоможемо Аріні?

Нашетіло влаштовано так :

Голова вміщена зверху, вона з'єднується з тулубом за допомогою шиї. Шия допомагає голові здійснювати різні рухи.

А тепер дайте відповідь на питання:

. Навіщолюдині руки ? (Працювати, малювати, ліпити і т. д.)

. Для чоголюдині ноги ? (ходити, бігати, стрибати)

. Для чоголюдині голова ? (думати, говорити, дивитися)

. А з яких частин складається тулуб?

Тулуб теж має частини (вихователь кличе дитину і на ній показує): груди, живіт, спина.

Вихователь: Всі частини тіла нам необхідні: руками ми їмо, малюємо, виконуємо різну роботу, за допомогою ніг ми можемо пересуватися. Голова потрібна нам, щоб думати, на обличчі у нас є очі, щоб бачити, вуха – чути, ніс – дихати та відчувати запахи. І тулуб нам необхідний. Адже в ньому знаходяться органи: серце, легені, шлунок, кишечник. (Показує на таблиці).

Аріна – не може бути, я не вірю.

Вихователь - тоді спробуй, дай нашим хлопцям завдання, а вони їх виконають.

Діти виконують практичні вправи:

Покажіть, де у вас голова

Доторкніться до голови свого сусіда, погладьте її

Витягніть шию, як гусак

Втягніть шию в плечі

Виконайте круговий рух головою

Поверніть голову в один бік, а тепер в інший

Після виконання завдань Аріна хвалить дітей.

Також за допомогою шиї голова з'єднується із тулубом. Тулуб також може рухатися.

Діти виконують практичні вправи:

Нахиліться вперед, а потім назад

Поверніться в один бік, а тепер в інший

А ще всередині тулуба «зберігаються»важливі внутрішні органи – серце, його удари ви можете послухати один у одного (діти слухають, як б'ється серце у свого сусіда, легені – вони допомагають нам дихати й інші, дуже потрібні та важливі органи).

Вихователь - Зверху до тулуба кріпляться руки.

Аріна – Покажіть ваші ручки, скільки їх у вас?

У руки є долоня, а на ній пальчики, що вміють робити ваші ручки? (Відповіді дітей)-практичні вправи:

лясніть у долоні

погладьте свій животик

сховайте руки за спину

торкніться своєї спини

торкніться спини свого сусіда

погрозіть пальчиком

підніміть руки перед собою

дістаньте долоньками до підлоги

стисніть долоню в кулачок

поворухніть пальчиками

Вихователь – Знизу до тулуба кріпляться ноги.

Аріна – Покажіть ваші ноги. Скільки їх у вас? (Їх теж дві.)Покажіть, які веселі у вас ніжки – практичні вправи:

потопайте ногами

пострибайте на двох ногах, а тепер на одній

поставте ноги широко-широко

походьте на шкарпетках, а тепер на п'ятах

зігніть ногу в коліні

присядьте

Вихователь: Хлопці давайте пограємо в гру, вона називається «Чим схожі»:

Гра «Чим схожі»- розгляд та обговорення зображень: дівчинка і хлопчик, мама і дитина, дідусь і тато та ін.

Ось бачите, хлопці, ми з вами вміємо робити дуже багато різних рухів, а допомагає нам нашетіло .

А зараз я хочу вам прочитати вірш М. Єфремова.« Тіло людини » слухайте уважно.

М. Єфремов «Тіло людини»

Що таке наше тіло?

Що воно вміє робити?

Посміхатися і сміятися

Стрибати, бігати, балуватися.

Наші вушка звуки чують.

Повітря наш носик дихає.

Ротик може розповісти.

Очі можуть побачити.

Ніжки можуть швидко бігати.

Ручки все вміють робити.

Пальчики хапають чіпко

І стискають міцно.

Щоб бути здоровим тілу,

Треба нам робити зарядку.

Ручки ми піднімемо: «Ох!»,

Зробимо глибокий вдих!

Нахилимося вправо-вліво.

Гнучке якесь тіло!

І в долоні разом: «Хлоп!»

І не хмур красивий лоб!

Потяглися-потягнулися.

І один одному посміхнулись.

Як володіємо ми вміло

Цим струнким, сильним тілом!

В кінцізаняття Арина дякує дітям, каже, що вона обов'язково ще до них прийде.

Конспект НОД з мовного розвитку.

Вікова група – різновікова (молодша)

Тема НОД: «Я і моє тіло»

Види діяльності:мовна, комунікативна, сприйняття художньої літератури, пізнавально-дослідницька, музична.

Форми організації дитячої діяльності: ігрова ситуація.

Ціль: формування уявлень про частини тіла.

А) освітня- ввести в активний словник дітей імена іменники: лоб, шия, брови, вії, плечі, лікті, коліна, підборіддя та ін; активізувати дієслівний словник: дивитися, слухати, їсти, дихати, ходити, бігати, тримати, носити та ін; вживати в мові іменники в родовому відмінку; стимулювати дітей читати знайомий вірш; закріпити назву частин тіла.

Б) розвиваюча – розвивати основні види моторики: загальну та дрібну, вміння співвідносити свої рухи зі словами пісеньки; розвивати зорову та слухову увагу та пам'ять, мислення, фонематичний слух.

В) виховна -викликати інтерес до подальшого пізнання себе.

Попередня робота:

Розгляд плакату «Моє тіло» . Показ та називання частин тіла та обличчя на собі та на ляльці у повсякденному спілкуванні під час ігор та режимних моментів. Розгляд частин тіла та іграшок-тварин. Обговорення з дітьми навіщо потрібні ті чи інші частини тіла. Читання вірша А. Барто «Ведмедик»і показ ілюстрації. Розучування цього вірша із дітьми.

Матеріали та обладнання:

М'яка іграшка «Ведмедик», картинки «Чого у ведмедика не вистачає?».

Література: О. А. Новіковська «Конспекти комплекснихзанять із дітьми 3-4 років»

В. В. Гербова «Заняття з розвитку мови у другій молодшій групі дитячого садка»

В. І. Ковалько

І. Є. Аверіна

Етапи діяльності

1.Мотивація

Гімнастика.Раз, два, три, чотири, п'ять - тіло вивчатимемо.

(Вихованець разом із дітьми читає римування і вказує на собі перелічені в ній частини тіла.)

Раз два три чотири п'ять -

Тіло вивчатимемо. (Крокувати на місці.)

Ось спина, а ось животик (Показати обома руками свою спину, потім живіт.)

Ніжки, (Потопати ногами.)

Ручки (Простягнути вперед руки і обертати кистями.)

Очі (вказівними пальцями обох рук показати на очі).

Ротик, (вказівним пальцем правої рукипоказати на рот.)

Носик, (вказівним пальцем правої руки показати на ніс.)

Вуха, (вказівними пальцями обох рук показати на вуха.)

Голова ... (Покласти руки на голову.)

Показати встиг ледве. (Похитати головою з боку в бік.)

Шия крутить головою - (Обхопити шию долонями.)

Ох, утомилася! Ой – ой – ой-ой!

Вихователь: Хоча я довго перераховувала, але все одно назвала не всі частини тіла

Покажіть ще:

Лоб (Пальцями обох рук погладити лоба від середини до скронь.)

І брови. (вказівними пальцями провести по бровах від середини до

Ось вії (вказівними пальцями показати вії)

Запурхали, мов пташки. (Поморгати очима.)

Рожеві щічки, (Долонями погладити щіки від носа до скронь і закінчити)

Підборіддя купиною. (Рух на підборідді.)

Волосся густе, (Пальцями обох рук, як гребенем,

Як трави лучні. (Розчесати волосся.)

А тепер погляну нижче,

Назву я, що побачу:

Плечі, (Доторкнутися пензлем правої руки до правого плеча, а лівою-до

Лікті (Не прибираючи руки з плечей, виставити вперед лікті.)

І коліна (Злегка нахилитися і поплескати по колінах.)

У мене, Єви, Полі… (Випрямитись і розвести руки убік, жестом показуючи на дітей.)

Стукіт у двері. У гості приходить ведмедик (м'яка іграшка). Вітається з дітьми.

Вихователь: Ведмедику – топтижці дуже сподобався вірш про частини тіла і він теж хотів показати, які частини тіла у нього є.

Але просить щоб ви хлопці йому допомогли відповісти на запитання. Навіщо потрібні різні частини тіла. Що робити? Ви будете допомагати Мишкові?

3. Спільна робота

1. Мішкині питання.

Ведмедик: Хлопці, а для чого потрібні очі?

Діти: Щоб дивитися.

Ведмедик: А для чого вуха?

Діти: Щоби слухати.

Ведмедик: Навіщо потрібен ніс?

Діти: Щоб дихати, нюхати

Ведмедик: А для чого рот?

Діти: Щоб їсти, казати.

Ведмедик: Для чого потрібні руки?

Діти: Щоб тримати, носити, робити різну роботу, грати, малювати...

Ведмедик: А для чого ноги?

Діти: Щоб ходити, бігати, стрибати, тупотіти.

Ведмедик: Діти, у нас з вами багато схожих частин тіла. Але я маю те, чого в людей не буває. Спробуйте здогадатися, що це.

У мене він маленький, а в інших він буває великий, пухнастий і ошатний. Що ж це таке? Діти:Хвіст. Ведмедик:А ще, хлопці, у людей на пальцях нігті, а у тварин пазурі.

2. Будь уважним.

Вихователь: І, правда, Мишенька, лапи, хвіст, і пазурі бувають тільки у тварин. Наразі ми перевіримо, чи добре хлопці це запам'ятали. Хлопці, я називатиму частини тіла, а ви слухайте уважно і відповідайте, у кого вони є – у Ведмедика чи у вас.

(Вихованець, діти, рух, виконує вихователь та діти).

Хто має нігті? У мене. ( .) У кого є пазурі? У ведмедя. (Показати на Мишка.)Хто має лапи? У ведмедя. (Показати на Мишка.)Хто має ноги? У мене. (Потопати ногами.)Хто має хвіст? У ведмедя. (Показати на Мишка.)Хто має руки? У мене. ( Простягнути вперед руки.)

Фізкультхвилинка: А тепер, Мишко, ми хотіли б з тобою пограти

"Ведмедик клишоногий"(Руху під музику)

Вихователь: Одного разу з Мишком – топтижкою сталася біда. Чи знаєте ви, яке лихо?

Впустили ведмедика на підлогу,

Відірвали ведмедику лапу

Все одно його не кину-

Тому що він добрий.

Вихователь: А вам шкода Ведмедика? Як ми можемо допомогти йому?

Ми з вами не кинемо Ведмедика в біді, ми вилікуємо Ведмедика – топтижку – пришиємо йому лапку.

Вихователь пропонує дітям пройти до столів. На столах лежать картинки із зображенням Ведмедика – топтижки, де відсутня якась частина тіла.

Вихователь: Назви, якої частини тіла немає у ведмежа?

Діти: У Ведмедика немає лапи (вуха, носа, тулуба).

Вихователь: - А зараз ми візьмемо потрібні частини тіла і полікуємо ведмежат.

Діти накладають ці частини свої картинки.

Вихователь: Що пришив (а)своєму Ведмедику?

Відповіді дітей.

Вихователь: Ведмедик-топтижка був дуже сумним, а тепер, коли хлопці його вилікували, знову став веселим.

Таким Мишко став, бо має надійних друзів – хлопців, які завжди готові прийти йому на допомогу.

А ти, Мишко, залишайся, спонукай ще в нас у гостях.

Ведмедик: Дякую, із задоволенням залишусь.

5. Рефлексія

Вихователь: Сьогодні ми з вами говорили про частини тіла людини та тварин.

Навіщо вони потрібні?

Що ми ще з вами робили? (лікували Ведмедика).

А що вам найбільше сподобалося робити?

Мені та Мишкові сподобалося, як ви відповідали. Усі хлопці молодці.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект НОД з мовного розвитку.

Вікова група – різновікова (молодша)

Тема НОД: «Я і моє тіло»

Види діяльності: мовленнєва, комунікативна, сприйняття художньої літератури, пізнавально-дослідницька, музична.

Форми організації дитячої діяльності: ігрова ситуація.

Ціль: формування уявлень про частини тіла.

Завдання:

А) освітня- ввести в активний словник дітей іменаіменники: лоб, шия, брови, вії, плечі, лікті, коліна, підборіддя та ін; активізувати дієслівнийсловник : дивитися, слухати, їсти, дихати, ходити, бігати, тримати, носити та ін; вживати в мові іменники в родовому відмінку; стимулювати дітей читати знайомий вірш;з зміцнити назву частин тіла.

Б) розвиваюча – розвивати основні видимоторики: загальну та дрібну, вміння співвідносити свої рухи зі словами пісеньки; розвивати зорову та слухову увагу та пам'ять, мислення, фонематичний слух.

В) виховна -викликати інтерес до подальшого пізнання себе.

Попередня робота:

Розгляд плакату"Моє тіло " . Показ та називання частин тіла та обличчя на собі та на ляльці у повсякденному спілкуванні під час ігор та режимних моментів. Розгляд частин тіла та іграшок-тварин. Обговорення з дітьми навіщо потрібні ті чи інші частини тіла. Читання вірша А. Барто«Ведмедик» і показ ілюстрації. Розучування цього вірша із дітьми.

Матеріали та обладнання:

М'яка іграшка «Ведмедик», картинки «Чого у ведмедика не вистачає?».

Література: О. А. Новіковська«Конспекти комплекснихзанять із дітьми 3-4 років»

В. В. Гербова «Заняття з розвитку мови у другій молодшій групі дитячого садка»

В. І. Ковалько «Абетка фізкультхвилин для дошкільнят»

І. Є. Аверіна «Фізкультурні хвилини та динамічні паузи в ДОП»

Етапи діяльності

1.Мотивація

Гімнастика.Раз, два, три, чотири, п'ять -тіло вивчатимемо.

(Вихованець разом із дітьми читає римування і вказує на собі перелічені в ній частини тіла.)

Раз два три чотири п'ять -

Тіло вивчатимемо. (Крокувати на місці.)

Ось спина, а ось животик (Показати обома руками свою спину, потім живіт.)

Ніжки, (Потопати ногами.)

Ручки (Простягнути вперед руки і обертати кистями.)

Очі (вказівними пальцями обох рук показати на очі).

Ротик, (вказівним пальцем правої руки показати на рот.)

Носик, (вказівним пальцем правої руки показати на ніс.)

Вуха, (вказівними пальцями обох рук показати на вуха.)

Голова ... (Покласти руки на голову.)

Показати встиг ледве. (Похитати головою з боку в бік.)

Шия крутить головою - (Обхопити шию долонями.)

Ох, утомилася! Ой – ой – ой-ой!

Вихователь : Хоча я довго перераховувала, але все одно назвала не всі частини тіла

Покажіть ще:

Лоб (Пальцями обох рук погладити лоба від середини до скронь.)

І брови. (вказівними пальцями провести по бровах від середини до

скронях.)

Ось вії (вказівними пальцями показати вії)

Запурхали, мов пташки. (Поморгати очима.)

Рожеві щічки, (Долонями погладити щіки від носа до скронь і закінчити)

Підборіддя купиною. (Рух на підборідді.)

Волосся густе, (Пальцями обох рук, як гребенем,

Як трави лучні. (Розчесати волосся.)

А тепер погляну нижче,

Назву я, що побачу:

Плечі, (Доторкнутися пензлем правої руки до правого плеча, а лівою-до

лівого.)

Лікті (Не прибираючи руки з плечей, виставити вперед лікті.)

І коліна (Злегка нахилитися і поплескати по колінах.)

У мене, Єви, Полі… (Випрямитись і розвести руки убік, жестом показуючи на дітей.)

Стукіт у двері. У гості приходить ведмедик(м'яка іграшка) . Вітається з дітьми.

2. Цілепокладання (вирішення проблемної ситуації)

Вихователь: Ведмедику – топтижці дуже сподобався вірш про частини тіла і він теж хотів показати, які частини тіла у нього є.

Але просить щоб ви хлопці йому допомогли відповісти на запитання. Навіщо потрібні різні частини тіла. Що робити? Ви будете допомагати Мишкові?

3. Спільна робота

1. Мішкині питання.

Ведмедик : Хлопці, а для чого потрібні очі?

Діти : Щоб дивитися.

Ведмедик: А для чого вуха?

Діти Щоб слухати.

Ведмедик: Навіщо потрібен ніс?

Діти : Щоб дихати, нюхати

Ведмедик: А для чого рот?

Діти: Щоб їсти, казати.

Ведмедик : Для чого потрібні руки?

Діти: Щоб тримати, носити, робити різну роботу, грати, малювати...

Ведмедик : А для чого ноги?

Діти : Щоб ходити, бігати, стрибати, тупотіти.

Ведмедик: Діти, у нас з вами багато схожих частин тіла. Але я маю те, чого в людей не буває. Спробуйте здогадатися, що це.

У мене він маленький, а в інших він буває великий, пухнастий і ошатний. Що ж це таке?Діти: Хвіст. Ведмедик: А ще, хлопці, у людей на пальцях нігті, а у тварин пазурі.

2. Будь уважним.

Вихователь: І, правда, Мишенька, лапи, хвіст, і пазурі бувають тільки у тварин. Наразі ми перевіримо, чи добре хлопці це запам'ятали. Хлопці, я називатиму частини тіла, а ви слухайте уважно і відповідайте, у кого вони є – у Ведмедика чи у вас.

(Вихованець, діти, рух, виконує вихователь та діти).

Хто має нігті? У мене. (Показати нігті, простягши вперед руки тильною стороною догори.) У кого є пазурі? У ведмедя.(Показати на Мишка.)Хто має лапи? У ведмедя.(Показати на Мишка.)Хто має ноги? У мене.(Потопати ногами.)Хто має хвіст? У ведмедя.(Показати на Мишка.)Хто має руки? У мене. (Простягнути вперед руки.)

Фізкультхвилинка: А тепер, Мишко, ми хотіли б з тобою пограти

"Ведмедик клишоногий"(Руху під музику)

4. Самостійна діяльність дітей з апробації способів деят-сті

Вихователь: Одного разу з Мишком – топтижкою сталася біда. Чи знаєте ви, яке лихо?

Впустили ведмедика на підлогу,

Відірвали ведмедику лапу

Все одно його не кину-

Тому що він добрий.

Вихователь : А вам шкода Ведмедика? Як ми можемо допомогти йому?

Ми з вами не кинемо Ведмедика в біді, ми вилікуємо Ведмедика – топтижку – пришиємо йому лапку.

Вихователь пропонує дітям пройти до столів. На столах лежать картинки із зображенням Ведмедика – топтижки, де відсутня якась частина тіла.

Вихователь: Назви, якої частини тіла немає у ведмежа?

Діти: У Ведмедика немає лапи(вуха, носа, тулуба).

Вихователь: - А зараз ми візьмемо потрібні частини тіла і полікуємо ведмежат.

Діти накладають ці частини свої картинки.

Вихователь: Що пришив (а) своєму Ведмедику?

Відповіді дітей.

Вихователь: Ведмедик-топтижка був дуже сумним, а тепер, коли хлопці його вилікували, знову став веселим.

Таким Мишко став, бо має надійних друзів – хлопців, які завжди готові прийти йому на допомогу.

А ти, Мишко, залишайся, спонукай ще в нас у гостях.

Ведмедик: Дякую, із задоволенням залишусь.

5. Рефлексія

Вихователь: Сьогодні ми з вами говорили про частини тіла людини та тварин.

Навіщо вони потрібні?

Що ми ще з вами робили? (лікували Ведмедика).

А що вам найбільше сподобалося робити?

Мені та Мишкові сподобалося, як ви відповідали. Усі хлопці молодці.


Ірина Тимофєєва
Конспект заняття у середній групі на тему «Частини тіла».

Ціль: познайомити дітей з частинами тіла людини; навчити утворювати іменники множини; вчити складати пропозиції на наочному матеріалі; вчити розрізняти праву та ліву руку, ногу, тощо; закріпити словник за цією темі; розвивати увагу.

Хід заняття.

(Діти заходять у групу стають у коло)

Вихователь: Хлопці, давайте привітаємось (Здороваються один з одним, передаючи хустинку)Коли ми з вами вітаємось, ми бажаємо одне одному здоров'я. Давайте ми побажаємо здоров'я та нашим гостям. (Вітаємося з гостями)

Вихователь: Ой, хлопці, нам прийшов лист, давайте подивимося, що це за лист (Діти дивляться та слухають)

Вихователь: А ось і посилка Погляньмо, що в ній. Ось кільця та кульки, про які говорив Лікар Айболіт. Подумаймо, як ми можемо захистити наш організм за допомогою цих предметів? Що із ними можна робити?

(Діти називають різні способи дій з кульками та колечками.)

Вихователь: Давайте пограємо

Ішла велика черепаха (діти катають Су-Джок між долонями)

І кусала всіх від страху

Кусь, кусь, кусь, кусь

Нікого я не боюсь.

Вихователь: Ви відчули на долонях легке поколювання? На наших долоньках багато невидимих ​​чарівних точок, які допомагають нам бути здоровими, але вони дуже люблять спати, тому треба їх за допомогою масажу розбудити. І хвороби нас обходитимуть стороною. (Масаж долонь)А як можна використати чарівні кільця? (Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно, ми можемо одягати кільця на пальчики

А тепер давайте одягати колечка на всі пальчики по черзі, тобто масажувати їх і теж будити чарівні точки.

Цей пальчик - дідусь,

Цей пальчик – бабуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик - матінка

Цей пальчик – я,

Ось і вся моя сім'я!

Такий масаж треба робити щодня, і тільки тоді буде користь нашому здоров'ю. Дякую Доктору Айболіту за чудовий подарунок.

Вихователь: Діти подивіться у нас сьогодні гість Але тільки чомусь він плаче. Привіт, Зайчику. Що трапилося?

Заєць: Я дуже хотів стати помічником Доктора Айболита, але у мене нічого не вийшло

Вихователь: Чому?

Заєць: Тому що, я не знаю, як називаються частини нашого тіла. Попросив мене лікар поставити гірчичник на спину одному хворому, а я на груди поставив, треба було лікоть зеленкою намазати, а я намазав долоні. Тому, Доктор Айболіт сказав: «Ось тобі малюнок тіла людини, постарайся вивчити частини тіла, як вивчиш тоді і приходь». Ось я й прийшов до вас хлопці по допомогу.

Вихователь: Давай подивимося, що у тебе за малюнок Подивіться, хлопці, хто намальований? (Відповіді дітей)

Правильно, це малюнок хлопчика. У нас також є такий малюнок, тільки великий. Зайчику, ти прийшов за адресою, наші діти знають частини тіла і тебе навчать

Вихователь показує малюнок людини.

Як називається найбільша частина тіла людини? (Туловище)Вихователь показує, де знаходяться груди, живіт, спина, потім загадує загадки:

1. У звірятка - на маківці,

А у нас – нижче очей. (Вуха).

Навіщо потрібні вуха? Перевіримо, навіщо нам потрібні вуха. Щільно закрийте вуха долоньками, притисніть долоньки до вух. (вимовляємо кілька слів). Відкрийте вуха. Що я щойно робила? (відповідь: говорили, ми бачили по губах). А що я казала? (Не чули)

Брат із братом через доріжку живуть,

А один одного не бачать.

(Очі)

Навіщо потрібні очі?

Поруч дві криниці, а між ними одна перегородка.

(Ніс)

Навіщо потрібен ніс? Перевіримо, навіщо потрібний ніс. Затисніть носа однією рукою, а губи іншою рукою. Навіщо потрібний ніс? (відповідь: щоб дихати)А ще людина має лоба, щоки, брови, вії, ніздрі, губи, підборіддя. (Діти на собі показують названі частини особи) .

2. Дидактична гра «Один – багато».

Вухо - вуха, шия-,глаз-,волос, голова, обличчя-, ніс-, рот-...

3. Фізкультхвилинка. Головою похитаємо

4. Дидактична гра «Підбери слова».

Вихователь по черзі ставить дітям питання:

Які в тебе очі? (У мене очі гарні, сірі, великі і т.д.)

Яке у тебе волосся? (У мене волосся густе, довге, блискуче і т. д.)

Які в тебе ніс, рота, вуха? (Проводиться аналогічна робота).

Вихователь: А зараз хлопці давайте пройдемо до столу і виконаємо ще одне завдання (Склади портрет. Частини особи людини. Аплікація)

Вихователь: Зайчик подивися які у нас вийшли чудові портрети

хлопці, ми сьогодні такі молодці допомагали Зайчику. Згадаймо, що ми робили: розповіли про частинах тіла людинищо треба робити, щоб бути здоровими. Заєць: Ось тепер я все знаю і можу йти допомагати Лікарю Айболіту

Дякую вам, хлопці, за те, що ви навчили мене всьому. І я хочу пригостити вас вітамінами. (Передає вихователю баночку з вітамінами).

Вихователь: Хлопці давайте попрощаємось із зайчиком, та гостями

Публікації на тему:

Частини тіла. Гра-заняття. Перша молодша групаЛюдина. Частини тіла. Що б нам більшими стати? Про себе нам треба знати – Скільки є у нас чого? Рук і очей, і пальців ніг. Що ми можемо.

Ще одна тема, необхідна для проведення розмов з дошкільнятами: Тема: «Частини тіла» Що ж повинен знати дошкільник про частини тіла: Слова.

Календарний план виховно-освітньої роботи у старшій групі. Тема тижня: «Людина. Частини тіла. Я виросту здоровим»Тема: Людина. Частини тіла. Я виросту здоровим. Ціль. 1. Розширення уявлень про здоров'я та важливі компоненти здорового образужиття.

Конспект логопедичного заняття «Гість із іншої планети. Частини тіла та обличчя»Тема: "Гість з іншої планети" Обладнання: інтерактивна дошка, дидактичні ігри, виконані в Microsoft PowerPoint, набір.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності (пізнавальний розвиток) у середній групі «Людина. Частини тіла"Програмний зміст: Познайомити дітей з частинами тіла, називати їх та показувати на собі. Розширювати уявлення про навколишню дійсність.

Малювання з дітьми 4-5 років. Конспекти занять Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Частини тіла та обличчя»

Заняття 1. Є такі хлопчики

(Малювання простим олівцем)

Програмний зміст.Вчити дітей простим олівцем малювати веселе та сумне обличчя. Вчити аналізувати та розуміти зміст вірша. Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих. Вчити висловлювати та описувати свої почуття.

Матеріал.Альбомні листи, прості олівці (на кожну дитину).

Хід заняття

Прочитайте дітям уривки з вірша А. Барто «Є такі хлопчики»:

Ми на хлопчика дивимося

Він якийсь нелюдимий!

Хмуриться він, кукситься,

Наче випив оцту.

Думали ми, думали,

Думали – вигадали:

Будемо ми, як Вовочка,

Похмурими, похмурими.

Вийшли ми надвір -

Теж почали хмуритися.

Він глянув на наші обличчя,

Збирався розсердитися,

Раптом як зареготає.

Він не хоче, а регоче

Дзвінко дзвіночка.

Запитайте у дітей:

- Яким був хлопчик на початку вірша? (Похмурим, сердитим, сумним.)

- Яким він став наприкінці вірша? (Веселим, добрим, сміючись).

Запропонуйте дітям змалювати спочатку сумного хлопчика, а потім веселого. Для цього потрібно на лівій половині листа намалювати коло – обличчя, брови у вигляді опущених донизу дуг та рот, з опущеними вниз куточками губ. на правій сторонілиста потрібно зобразити коло – обличчя, прямі брови та усміхнений рот із піднятими вгору куточками губ.

Наприкінці заняття спитайте дітей, коли їм буває сумно, а коли весело.

Цей текст є ознайомлювальним фрагментом.З книги Ліплення та аплікація з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будівництво будинку (Ліпка з пластиліну) Програмний зміст. Формувати в дітей віком вміння ліпити будинок зі скатаних стовпчиків, накладаючи їх одне одного і міцно з'єднуючи між собою. Закріплювати вміння користуватися стекою. Розвивати

Малюнок з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мої друзі» Заняття 28. Чіполліно (Ліпка з пластиліну у поєднанні з природним матеріалом) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей ліпити фігуру казкового персонажа комбінованим способом, передаючи форму голови, тулуба, ніг, рук та дотримуючись

Малюнок з дітьми 4-5 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Транспорт» Заняття 25. Мчить поїзд (Вільний вибір матеріалу) Програмний зміст. Вчити зображати предмети, схожі різні геометричні форми (прямокутник, коло, квадрат). Малювати простим олівцем складні предмети, передаючи форму основних

З книги Ліпка з дітьми 4-5 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім». Заняття 41–42. Будиночки трьох поросят (частина 1–2) (Малювання пастельною крейдою, сангіною, вугіллям, восковою крейдою) Програмний зміст. Продовжувати вчити робити ілюстрації до казок. Розвивати здатність розташовувати предмети на аркуші паперу. Вчити

З книги Ліпка з дітьми 3-4 роки. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моє місто» Заняття 43. Кремль (Малювання гуашшю) Програмний зміст. Виховувати інтерес до історії рідного міста. Вчити намічати простим олівцем силуети веж та стін Кремля, передаючи їх форми, будову. Продовжувати вчити використовувати різні відтінки

Малюнок з дітьми 5-6 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Частини тіла та обличчя» Заняття 1. Є такі хлопчики (Малювання простим олівцем) Програмний зміст. Вчити дітей простим олівцем малювати веселе та сумне обличчя. Вчити аналізувати та розуміти зміст вірша. Виховувати доброзичливе

Із книги Аплікація з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Меблі» Заняття 11. Ковдра для Ванюшки (Малювання фломастерами) Програмний зміст. Вчити дітей прикрашати предмет прямокутної форми кольоровими смужками, чергуючи їх за кольором. Вчити розуміти та аналізувати зміст потішки. Виховувати доброзичливе

Малюнок з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Одяг» Заняття 12. Моя зимова шапка (Малювання пензлем. Гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей малювати шапку простим олівцем; зафарбовувати гуашшю різних кольорів. Розвивати мислення, увагу. Великий лист з намальованими трьома шапками (червоний,

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будинки для матрьошок (Малювання кольоровими олівцями) Програмний зміст. Вчити дітей малювати маленькі та великі предмети, що складаються з квадрата та трикутника. Продовжувати вчити складати сюжетну композицію. Виховувати чуйне

З книги автора

Тема тижня «Частини тіла та обличчя» Заняття 1. Обличчя клоуна (Ліпка з пластиліну з використанням додаткового матеріалу) Програмний зміст. Вчити дітей скочувати з пластиліну кульки та прикріплювати їх на задану основу Закріплювати вміння дітей орієнтуватися в

З книги автора

Тема тижня «Частини тіла та обличчя» Заняття 20. Бабця і дід (Нанесення пластиліну на поверхню) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей наносити пластилін на задану поверхню; доводити виріб до потрібного образу за допомогою ниток та пластиліну. Закріплювати знання

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Лепка з пластиліну) Програмний зміст. Закріплювати вміння дітей доводити виріб до потрібного образу за допомогою пластиліну. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації. Демонстраційний матеріал. Герої

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 41. Крижана хатинка (Малювання пастельною крейдою) Програмний зміст. Продовжувати знайомити дітей із холодними тонами. Вчити передавати характерні особливостіпредметів, використовуючи холодну кольорову гаму. Знайомити з можливостями

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Кольоровий папір. Аплікація із заготовлених частин предмета) Програмний зміст. Виховувати чуйність і доброту. Вчити дітей складати ціле з кількох частин; наносити клей на деталь та наклеювати

З книги автора

Тема тижня «Частини тіла та обличчя» Заняття 20. Маска клоуна (Малювання пензлем. Акварельні фарби) Мета. Вчити дітей малювати простим олівцем обличчя клоуна, що складається з кіл різного розміру; орієнтуватися в частинах тіла та особи. Закріплювати вміння аналізувати зміст

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Паркан біля будинку (Малювання пензлем. Гуаш) Мета. Продовжувати вчити дітей малювати різні предмети, які з поєднань ліній. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації у книзі. Розвивати мовлення, мислення.

Вибір редакції
Одна з історичних версій свідчить, що кельти це наші предки. Вчені вважають, що деякі західні групи індо-європейців проживали в...

Прагнення прояву індивідуальності кожен здійснює по-своєму. Один із способів виділитися з натовпу – зробити тату. Крім того,...

Приготування самогону та спирту для особистого використання абсолютно легально! Після припинення існування СРСР новий уряд...

Хотілося б у твій день народження побажати щастя у всьому. Нехай усе, за що б ти не брався, так чи інакше приносить успіх!
Приготування самогону та спирту для особистого використання абсолютно легально! Після припинення існування СРСР новий уряд...
Передня стійка УАЗа Якщо розглядати конструкцію переднього моста УАЗ 469 з точки зору влаштування середньої частини мостової балки, то...
З кожним роком стає актуальною проблема безпліддя, як жіночої, так і чоловічої. Завагітніти з ходу виходить не у всіх...
Призначення лікаря перевіряються в Інтернеті та часто не виконуються. Особливою «нелюбов'ю» користуються гормональні препарати: «Доктор, тільки...
Інсемінація - види та техніки виконання. Можливі ускладнення після процедури. Де це роблять? Дякую Сайт надає довідкову...